Laura Ionescu
28 de ani, copywriter
Laura a început să facă voluntariat la 15 ani când, împreună cu colegii, a organizat seri de teatru interactiv și discuții despre importanța lecturii. Lucrează în publicitate din anul II – a studiat jurnalism și istorie –, pentru că și-a dorit să scrie și simte că publicitatea îi ascute scriitura. În paralel, creează jocuri de cuvinte la Dume de mestecat, scrie o carte și învață ONG-uri să-și comunice mai bine mesajele în online. „Mi se pare că atâta timp cât am o vârstă la care am multă energie, de ce să n-o investesc pentru a face bine?” În urma ei i-ar plăcea să lase o dâră de sclipici și mai mult curaj oamenilor pentru implicare.
S-ar putea să-ți mai placă:
DoR de Cluj: Școala de design
Ce spun șapte tineri designeri despre renumita școală din Universitatea de Artă și Design, șansele pe piața muncii și închegarea unei comunități a modei.
Burse pentru jurnalism despre soluții
DoR și Ashoka România derulează un program de burse pentru jurnaliști care vor să producă jurnalism despre soluții.
Cum știi dacă ai înțeles Vasluiul suficient de bine?
Din vara lui 2019, am documentat o serie de povești despre viața în județul Vaslui. În ianuarie, ne-am întors și ne-am întâlnit cu localnicii ca să vedem dacă le-am înțeles viața.